Talveperioodiks ettevalmistamine

Talveperioodiks ettevalmistamine

Suure efektiivsusega soojuspump annab võrreldes traditsiooniliste energiaallikatega 50–75% energiasäästu. Kui kasutate soojuspumpa kodu kütteallikana, on meil teile mõned üldised soovitused külmaks hooajaks ettevalmistamise kohta.

Siin on kuus lihtsat soojuspumba tõrkeotsingu sammu, mis aitavad teil saavutada oma majapidamises parima küttelahenduse külmal aastaajal. Enamik nendest võtab teilt aega vaid mõne minuti!
Kontrollige küttesüsteemi torustiku rõhku kord kuus. Välismanomeeter peab näitama õiget rõhku. Küttesüsteemi rõhk võib eri riikides olla erinev, kuid kõige tavalisem seadistus on vahemikus 1–1,5 bar. Kui väärtuse näit on alla 0,8, tuleb süsteemi lisada vett. Kui küttesüsteemi rõhk on liiga madal või te ei tea oma küttesüsteemi rõhuseadistust, pöörduge palun oma kohaliku edasimüüja poole.

Toiming 1: külmakandja taseme kontrollimine

On tähtis, et külmakandja ahel oleks alati täidetud vedeliku õige tasemega, sest muul juhul võib küttesüsteem kahjustuda. Vedeliku tase võib soojusallika temperatuurist olenevalt ka muutuda. Mitte mingil juhul ei tohi vedeliku tasemel lasta langeda niivõrd madalale, et see ei ole enam paisupaagis näha. Kui külmakandja tase on liiga madal, pöörduge palun oma paigaldusfirma poole.

Toiming 2: külmakandjaahela filtri puhastamine

Külmakandjaahela filter tuleb puhastada kaks korda aastas. Selleks toimige järgmiselt: lülitage soojuspump välja. Eemaldage täitekraani ümbert isolatsioon. Pöörake sulgekraan (A) suletud asendisse. Keerake lahti kate (B) ja eemaldage see. Eemaldage filter (C) ja peske seda. Paigaldage filter tagasi. Veenduge, et katte rõngastihend (D) ei ole kahjustunud. Keerake kate tagasi oma kohale. Pöörake sulgekraan avatud asendisse. Paigaldage isolatsioon täitekraani ümber tagasi. Käivitage soojuspump.

Toiming 3: küttesüsteemi veetaseme kontrollimine

Kontrollige küttesüsteemi torustiku rõhku kord kuus. Välismanomeeter peab näitama õiget rõhku. Küttesüsteemi rõhk võib eri riikides olla erinev, kuid kõige tavalisem seadistus on vahemikus 1–1,5 bar. Kui väärtuse näit on alla 0,8, tuleb süsteemi lisada vett. Kui küttesüsteemi rõhk on liiga madal või te ei tea oma küttesüsteemi rõhuseadistust, pöörduge palun oma kohaliku edasimüüja poole.

Toiming 4: küttesüsteemi filtri puhastamine

Filter tuleb puhastada kaks korda aastas. Hoidke filtri katte avamise ajal käepärast riidelapp, sest väike kogus vett lekib tavaliselt filtrist välja. Filtri puhastamine: lülitage soojuspump välja. Pöörake sulgekraan (A) suletud asendisse. Keerake lahti kate (B) ja eemaldage see. Eemaldage filter (C) ja peske seda. Paigaldage filter tagasi. Veenduge, et katte rõngastihend (D) ei ole kahjustunud. Keerake kate tagasi oma kohale. Pöörake sulgekraan avatud asendisse. Käivitage soojuspump.

Toiming 5: töörežiimide ümberlülitamine

Menüüs TALITLUS (OPERATION) saate seadistada soojuspumba töörežiimi. Veenduge enne küttehooaja algust, et soojuspump on režiimis AUTOMAATNE (AUTO) või SOOJUSPUMP (HEAT PUMP). Töörežiimi muutmisel vajutage oma valiku kinnitamiseks üks kord parempoolset nuppu. Tärn liigub valitud töörežiimi juurde.

Kontakt

Kui teil on küsimusi, võtke meiega ühendust

Kirjutage meile

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Thermia partner Eestis

Airwave OÜ

Airwave OÜ

+372 6 000 970