Soojuspumba ostmise kontrollnimekiri

Olemasoleva küttesüsteemi hindamine

Lorem ipsum

Enamik inimesi vahetavad oma soojuspumpasid suurte küttekulude tõttu. Püüdke teha vähemalt eelneva aasta kuluanalüüs ja heitke pilt ka varasematele aastatele, et mõni ebatavaliselt leebe või külm talv ei looks eksitavat pilti.

Kui kavatsete küttesüsteemi uuendada, mõelge taastuvat kütust kasutavale probleemideta küttesüsteemile, mis saab hakkama ka kõige külmematel talvepäevadel.

Katlad ja õlipaagid võtavad ruumi. Soojuspump võtab enda alla vähem kui pool ruutmeetrit, mis säästab väärtuslikku ruumi.

Soojuseralduse põhimõte

Lorem ipsum

 

 

Õhkküte ei vaja puurimist ega voolikute paigaldamist, mis muudab selle ideaalseks lahenduseks, kui krunt on väike ja kaalutakse osalist uuendamist – soojuspump lisatakse olemasolevale süsteemile.

Geotermiline energia on stabiilne soojusallikas, mille puhul puuritakse pinnasesse üks või mitu puurauku. Selle meetodi puhul ei rikuta aeda mingil viisil.

 

Maakollektori torustik paigaldatakse tavapärast kaevetehnikat kasutades umbes 1 m sügavusele. Kaevatakse üles suur osa krundist, mis ei võimalda seda maad ajutiselt muuks otstarbeks kasutada.

Teie kütte ja sooja vee vajadus

Lorem ipsum

Soojuse tootmiseks, sooja vee valmistamiseks ja õige suurusega soojuspumba valimiseks tuleb võtta arvesse sooja tarbevee vajadust ja soojuse tarbijaid.

Väiksema vajaduse saab rahuldada 180-liitrise soojuspumbaga, millesse on integreeritud veeboiler. Kui sooja vee vajadus on suurem, võib paigaldada ka eraldiseisva boileri. Piisav temperatuur on 55–60 °C. Soojuspump kütab radiaatoreid ja vesipõrandakütet olenemata vajalikust pealevoolutemperatuurist.

Kui kütte pealevoolutorustiku temperatuur on siiski tarbimiskohtade temperatuurist madalam, on vaja vähem energiat ja saavutatakse maksimaalne efektiivsus.

Soojuspumba jõudluse arvutamine

Lorem ipsum

Peale kütmise ja sooja vee valmistamise suudab pinnasekollektoriga soojuspump tagada ruumide jahutamise, mida nimetatakse passiivseks ja aktiivseks jahutuseks.

Kui jahe vedelik ringleb kontuuris, tagatakse jahutus, milleks kulub vaid mõne üksiku lambipirni jagu energiat. Seda tehnoloogiat nimetatakse passiivseks jahutuseks ja seda saab kasutada maasoojuspumba igasuguste lahenduste puhul.

Kui passiivsest jahutusest ei piisa, käivitub kompressoriga varustatud soojuspump, et täita jahutustemperatuuri suurenenud nõudlust.

Soojuspumba jõudluse arvutamine

Lorem ipsum

COP (Coefficient of Performance – kasutegur) võrdleb soojuspumba soojuse tootmise tootlikkust selle saamiseks vajaliku energiahulgaga. Nii tähendab näiteks COP 4, et 1 kW elektrienergiat toodab 4 kW soojusenergiat.

Sise- ja välistemperatuuri erinevuse tõttu tuleb siiski teada soojuspumba keskmist kasutegurit erinevatel aastaaegadel ning nii päeval kui ka öösel. Seda väärtust nimetatakse hooajaliseks jõudlusteguriks (SPF – Seasonal Performance Factor).

Kontrollige õhksoojuspumba kasutegurit, kui välistemperatuur on tõeliselt madal. Hea õhksoojuspump annab energiat kuni temperatuurini –20 °C.

Soojuspumba suurus ja prognoositav sääst

Lorem ipsum

Võimsam soojuspump maksab rohkem, kuid on väiksemate kasutuskuludega, ja vastupidi. Õige võimsus annab optimaalse tasakaalu investeeringu suuruse ja kasutuskulude vahel.

Suure kasuteguriga soojuspumba paigaldamine vähendab vana küttesüsteemiga võrreldes küttekulusid 50–75%. Võimsust mõjutavate tegurite hulka kuuluvad maja seisund, küttesüsteem ja välistemperatuur – kliimatsoon ning kasutatava energialiigi hinnasuundumus.

NB! Hea soojuspumba paigaldamine tõstab maja väärtust.

Hinnakalkulatsioon

Lorem ipsum

Võrrelge oma kulusid: arvestage kõiki kulusid alates uue süsteemi täisvalmislahendusest ning lõpetades vana katla lahutamise ja eemaldamisega. Odavamad soojuspumbad peavad maja mugavaks kütmiseks olema piisava võimsusega. Ahvatlevalt madala ostuhinnaga võivad kaasneda suuremad kasutuskulud.

Soojuspump on osa kogu küttesüsteemist, mille hulka kuuluvad ka soojuse jaotamise süsteem ja pinnasekollektor.

Eduka lahenduse võtmetegur on kvaliteetse toote valimine ning usaldusväärne, asjatundlik töövõtja, kes juhib kõiki paigaldustöid ja lõpetab need.

Müügijärgsed teenused

Lorem ipsum

Tavaliselt töötab soojuspump aasta ringi ega vaja hooldust. Kui hooldus on mõnikord vajalik, on tähtis kasutada usaldusväärse edasimüüja teenuseid.

Kui pakutakse garantiid, siis ärge laske ennast mõjutada garantiiperioodi pikkusest, vaid vaadake, mida garantii sisaldab. On oluline, et garantii hõlmaks kogu toodet ja mitte ainult kompressorit.

Küsige kaugjuhtimislahendust, mis võimaldab veebis suurendada või vähendada ruumide temperatuuri, kui alustate kojusõitu pärast puhkust või komandeeringut.

Kontakt

Kui teil on küsimusi, võtke meiega ühendust

Kirjutage meile

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Thermia partner Eestis

Airwave OÜ

Airwave OÜ

+372 6 000 970