Kinnistuomanikud

Väikese energiakuluga hooned

Väikese energiakuluga hoone on mis tahes tüüpi hoone, mis kasutab tavapärase hoonega võrreldes vähem energiat. Säästliku ja väikese energiakuluga hoone rajamise esimene etapp on integreeritud planeerimine. See võtab arvesse hoone kogu olelustsükli päris algusest peale.

Õige soojuspump võib täita ühtse süsteemina mitut funktsiooni alates küttest ja sooja vee valmistamisest ning lõpetades jahutuse ja basseini kütmisega. Sel juhul ei ole vaja mitmesse süsteemi investeerida ja neid hooldada. Paljudes riikides muudetakse energiasäästlikkus uusehitiste standardseks nõudeks ja tulevikukindla energiaallika valimine ei ole veel kunagi olnud niivõrd tähtis.

Soojuspumbad teevad ka harmoonilist koostööd sellise nüüdisaegse suundumusega nagu soojuslikult aktiivsed hoonesüsteemid (TABS – Thermally Active Building Systems). Need süsteemid integreerivad ruumikliima haldamise hoone välispiirdesse, mis minimeerib vajadust tavapärase tehnoloogia järele.

Väljavahetamine ja renoveerimine

Soojuspumbast saadav sääst oleneb hoone tüübist, geograafilisest asukohast ja olemasolevast küttesüsteemist.

Soojuspumpasid saab kohandada olemasolevate küttesüsteemidega ja isegi ühendada erinevat tüüpi lisakütteseadmetega, näiteks päikese- või gaasikütteseadmetega. See muudab soojuspumbad ideaalseks lahenduseks renoveerimise korral, sest need võib paigaldada osalise moderniseerimise kontekstis. Sel juhul asendab soojuspump olemasolevat süsteemi, mida saab sel juhul kasutada vajaduse korral säästvalt lisakütteseadmena.

Protsessisoojuse rakendused

Tööstus- ja äriprotsessid tekitavad tohutul hulgal jäätmeid, mis sageli visatakse lihtsalt ära. Alates hüdraulilistest pressidest ja rasketest masinatest kuivatite, toiduvalmistamise ja toiduainete ladustamise jaoks ning lõpetades loomsete jäätmete töötlemisega põllumajandusettevõtetes või veepuhastusjaamade soojendamiseks kasutatava kraaniveega – soojuspumpasid saab paljudes rakendustes kasutada jäätmekäitlusprotsessi soojuse regenereerimiseks ja taaskasutamiseks. Mida soojem energiaallikas on, seda rohkem on võimalik säästa.

Edu võti – kolm funktsiooni ühes seadmes

Meie ärihoonetes kasutamiseks ette nähtud maasoojuspumbad tagavad ühes seadmes mitu funktsiooni: kütte, sooja tarbevee valmistamise ja jahutuse. Soojuspumbad tagavad nii radiaator- kui ka põrandaküttesüsteemide kütmise.

Thermia kasutab ainulaadset meetodit sooja vee valmistamiseks – kuumgaasitehnoloogiat. See võimaldab hoone kütteperioodi ajal valmistada väga odava hinnaga suure koguse sooja vett. Meie soojuspumbad suudavad tasakaalustada ka talvise suure küttevajaduse ja suvise väikese sooja vee vajaduse. Pole vaja suuri soojaveeboilereid ega ole vaja kasutada suurt katelt ega lisasüsteemi ainult sooja vee valmistamiseks.

Paljude moodsate hoonete suured klaasipinnad on ilusad pimedamatel kuudel, kuid põhjustavad suvel sageli ülekuumenemist. Passiivne jahutus tagab aasta ringi ideaalse sisekliima. Vajaduse korral saab passiivsele jahutusele lisada aktiivse jahutuse, kasutades soojuspumba kompressorit. Nii passiivne kui ka aktiivne jahutus on traditsioonilisest õhukonditsioneerist palju ökonoomsemad.

Paindlik energiasüsteem

Thermia on saadaval väljundvõimsusega 11–88 kW. Neid saab ka kaskaadsüsteemina ühendada ja saavutada küttevõimsuse 1400 kW. Kaskaadühendusega pumbad käivituvad järjekorras olenevalt energiavajadusest. See tagab, et võimsusest olenemata kasutatakse igal ajal ainult nii palju energiat, kui on tegelikult vaja. Lisaks võimaldab kaskaadsüsteemi variant jaotada investeeringu 2 või 3 osaks või suurendada küttesüsteemi, kui vajadused kasvavad.

Küte ja jahutus ühel ajal

Üheaegne küte ja jahutus aitavad veelgi vähendada kasutuskulusid. Selle saavutamiseks ühendatakse mitu soojuspumpa paralleelselt sooja ja külma vee akumulatsioonipaakide vahele. Soojuspump asendab sel juhul olenevalt maja vajadusest sooja vee külma veega. Nii näiteks jahutatakse hotelli konverentsiruumi. Eemaldatavat liigset soojust kasutatakse ujula või spaa sooja vee valmistamiseks.

5-aastane garantii

Meie garantii kvaliteet peegeldab meie tootmisprotsessi rangeid standardeid. Thermia Mega kõigile funktsionaalsetele osadele antakse garantii, mis tagab seadme muretu ja mugava kasutamise ilma, et peaks tegema ootamatuid kulutusi varuosadele. Kui peaks olema vajalik parandustöö, mille kohta kehtib garantii, reageerib volitatud edasimüüja kohe ja teeb parandustööd, kasutades ainult Thermia originaalvaruosi.

Thermia Online

Kõik Thermia soojuspumbad saab varustada Thermia Online’iga. See funktsioon võimaldab kaugjuhtimist ja jälgimist nutitelefoni või arvuti abil. Meie veebipõhine süsteem annab paigaldajate käsutusse kõikehõlmavad diagnostilised andmed, võimaldab neil kiiresti reageerida teavitustele või vaadata reaalajas andmeid süsteemi töötamise kohta. Thermia Online’i juhtimine ja järelevalve optimeerib erinevates kohtades asuvate hoonete omanike jaoks energeetilise efektiivsuse.

Kontakt

Kui teil on küsimusi, võtke meiega ühendust

Kirjutage meile

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Thermia partner Eestis

Airwave OÜ

Airwave OÜ

+372 6 000 970