Thermia Athena

  • Vähenda oma energiatarvet kuni 75% võrra!
  • Ülim suutlikkus kütmisel (SCOP 4,87)
  • EVI tehnoloogiaga invertersoojuspump
  • Talitluseks veel koguni -20 °C juures
  • Piisavalt sooja tarbevett (417 l)
  • Jahutamisvõime standardvarustuses
  • Ülimadal müratase (32 dB(A))
  • Kolm erinevat siseseadet paindlikkuse tagamiseks
  • Vajaduspõhine sulatamine
  • Thermia Online soojuspumba kõikjalt juhtimiseks
  • Parim Skandinaavia disain ja funktsionaalsus
Thermia Athena

A+++ energiaklass, kui soojuspump on integreeritud süsteemi osa

A+++

A+++ energiaklass, kui soojuspump on ainus soojusallikas. Energiaklass on arvutatud ökoloogilise projekteerimise direktiivi 811/2013 kohaselt

A+++

Omadused

 • Ülim suutlikkus aasta läbi

  Ülim suutlikkus aasta läbi

  Thermia Athena on ideaalne õhksoojuspump neile inimestele, kes otsivad kvaliteedi ja mugavuse parimat võimalikku kombinatsiooni. Thermia Athena tagab oma muljetavaldava hooajalise jõudluskoefitsiendiga (mudelil Athena 14 HC on SCOP 4,87 vastavalt standardile EN14511 A7/W35 juures) maksimaalse energiasäästu ja talitluse veel koguni -20 °C juures.

  SCOP on näitaja, mis kirjeldab soojuspumba töötamist aasta ringi, st nii soojal kui ka külmal aastaajal. See näitab toodetud ja tarbitud energiahulga suhet. Mida suurem see tegur on, seda parema süsteemiga on tegemist.

 • Märkimisväärne disain koos esmaklassilise puutejuhtimisega

  Märkimisväärne disain koos esmaklassilise puutejuhtimisega

  Athenal on uus esmaklassilise kvaliteediga värviline täisklaasist puuteekraan. Lisaks suurepärasele disainile tagab see ka parema vaatenurga ja suurema kontrasti. Athena soojuspumba juhtseade uhkustab värvilise puuteekraani ja lihtsalt mõistetavate kasutajasõbralike ikoonidega.

  Athena siseseadmel on hõbehall esipaneel ja tumedamad hallid küljed. Siseseadme peal on kate, mis muudab paigaldise kaunimaks, kuna võimaldab torusid peita.

 • EVI tehnoloogia – energiavõimendi

  EVI tehnoloogia – energiavõimendi

  Thermia Athena on tõhustatud aurusisestuse (ingl k Enhanced Vapor Injection ehk EVI) tehnoloogiaga varustatud inverteriga käitatav soojuspump. EVI tehnoloogia toimib nagu turboülelaadur autos. Integreeritud inverterifunktsioon tasandab ilmaolude kõikumist ja EVI tehnoloogia tagab võimsuse ja tõhususe. Thermia Athena töötab efektiivselt veel koguni -20 °C juures ja suudab tagada 60 °C kütte -15 °C välistemperatuuri juures.

  Athena on stabiilne ja töökindel õhksoojuspump, mis suudab tagada 60 °C kütte -15 °C välistemperatuuri juures ja töötab efektiivselt veel koguni -20 °C juures.

  EVI tehnoloogia suurendab väga külma ilma korral võimsust, tagades traditsioonilisest tehnoloogiast suurema tõhususe ja kuumema vee.

 • Invertertehnoloogia

  Invertertehnoloogia

  Thermia Athena on invertertehnoloogiaga õhksoojuspump. Inverteri abil juhitav kompressor reguleerib pidevalt soojuspumba soojuskoormust olenevalt hetke küttenõudlusest. Kasutate alati täpselt nii palju energiat kui vaja, mis vähendab veelgi energiaarveid.

 • Paindlikkus

  Paindlikkus

  Thermia Athena on saadaval kahes suuruses väljundiga: Athena 14 (7,8–14 kW) ja Athena 18 (7,8–17,52 kW) kolmefaasilisena (400 V).

  Thermia Athena koosneb kahest osast: soojuspumbast endast, mis paigaldatakse välja, ja siseseadmest. Siseseade on saadaval kolmes versioonis: Total 300L, Total EQ ja Total Compact, igaüks erinevate funktsioonidega. Sobiva siseseadme valik oleneb küttesüsteemi paigaldusest tagamaks, et sul pole kunagi vaja maksta rohkem kui vaid selle eest, mida tõepoolest vajad.

  Thermia Athenaga saab tänu suurele tarvikute valikule soojendada ka basseinivett ning seda saab kasutada kombineeritult päikesepaneelide ja täiendavate soojusallikatega.

 • Rohkem sooja tarbevett kiiremini

  Rohkem sooja tarbevett kiiremini

  Sooja tarbevee paak on varustatud meie kraanivee kihistamise tehnoloogiaga (ingl k Tap Water Stratification ehk TWS), mis võimaldab traditsioonilise tehnoloogiaga võrreldes toota sooja tarbevett kiiremini ja kõrgemal temperatuuril. Kuna soe tarbevesi viiakse kraanivee temperatuurile, siis on kasutatava sooja tarbevee kogus arvestatavalt suurem tänu kõrgele algsele temperatuurile.

  Athenal on neli sooja tarbevee tootmise režiimi: madal, ökonoomne, normaalne ja mugavusrežiim.

  Madaltarbe režiimi tuleks kasutada peamiselt siis, kui oled kodust ära. Mõõduka sooja tarbevee vajadusega majapidamises tuleks väikseima võimaliku energiatarbe prioriteediks seadmiseks kasutada ökonoomset režiimi. Normaalne režiim sobib keskmise suurusega perele, kuna see on optimeeritud tagama suurepärast mugavuse ja säästlikkuse vahelist tasakaalu, kindlustades samas ikka, et kasutada on suures koguses sooja tarbevett. Mugavusrežiim tagab kõrgema sooja tarbevee temperatuuri ja maksimaalse koguse.

  Valitud režiimist olenemata saad olla alati kindel, et rahuldad oma vajadusi kõige keskkonnasõbralikumal võimalikul viisil.

  Invertertehnoloogia, EVI ja TWS muudavad Athena koos Total 300L siseseadmega kõige kiiremaks ja kulutõhusamaks sooja tarbevee tootjaks oma segmendis, tagades sulle muljetavaldava 417-liitrise koguse sooja tarbevett 40 °C juures.

 • Täiustatud juhtsüsteem

  Täiustatud juhtsüsteem

  Juhtseade koordineerib ja kontrollib küttesüsteemi. Thermia soojuspumbad töötavad täieliku täpsusega, et tagada sulle kodus parim võimalik sisekliima madalaima võimaliku kuluga. Athena juhtseadet on väga lihtne kasutada tänu kasutajasõbralikele diagrammidele ja ikoonidele.

  Athena uhkustab otse tehasest tulles rohkemate standardvarustusse kuuluvate funktsioonidega kui ükski teine mudel Thermia tootevalikus:

  • Värviline puuteekraan ja intuitiivne menüü
  • Toatemperatuuri andur
  • Täielik ülevaade temperatuuridest ja kõveratest
  • Kaks kütte-/jahutusahelat
  • Smart Home – nutika kodu liides hooneautomaatikaga (ingl Building Management System ehk BMS)
  • Smart Grid – nutikas liides elektrivõrguga
  • Isehäälestuv tarkvaravärskendus USB-pesa kaudu

  Thermia Athena suudab tagada sulle kütte, jahutuse ja basseinivee soojendamise ja töötada kombineeritult päikesepaneelide ja täiendavate soojusallikatega.

 • Ülimadal müratase

  Ülimadal müratase

  Mürasummutav konstruktsioon muudab Athena üheks kõige vaiksemaks soojuspumbaks turul. Õhksoojuspumpadel põhjustavad müra teket nii töötav kompressor kui ventilaator. Athena müratase varieerub talitlusel vahemikus 28 dB(A) kuni 48 dB(A) kompressori ja ventilaatori töökiirusest olenevalt (vastavalt standardile EN12102).

  Thermia Athena on oma 32 dB(A) müratasemega 5 meetri kaugusel üks kõige vaiksematest soojuspumpadest turul.

  Välisseadme saab tänu selle suurepärasele akustilisele suutlikkusele paigaldada kõige mugavamasse kohta ilma, et peaksid näiteks muretsema, et selle töömüra naabreid häirib.

 • Jahutamine standardvarustuses

  Jahutamine standardvarustuses

  Soojuspump tagab talvel kütte ja suvel saab selle protsessi lihtsalt ümber pöörata. Jahutamisrežiimis töötav soojuspump kogub majast soojust ja eemaldab selle ruumide jahutamiseks jahutusprotsessi ja kompressori abil (sama tehnoloogia, mis on kasutusel sinu külmikus). Thermia Athena suudab nii suvel sinu kodu ka tõhusalt jahutada.

  Mudelitel Athena 14 HC ja Athena 18 HC kuulub jahutamisfunktsioon standardvarustusse.

 • Optimum-tehnoloogia

  Optimum-tehnoloogia

  Optimum-tehnoloogia on tehnoloogia, mis jälgib pidevalt teie süsteemi ja reguleerib selle põhjal pumba jõudlust. Reguleeritava kiirusega A-klassi pumbad tagavad, et pumba igapäevase töötamise saab alati seada kasutaja nõuete ja tingimuste kohaseks. See tähendab, et võite olla kindel, et pump töötab alati maksimaalse efektiivsusega.

 • Nõudlusele vastav sulatamine

  Nõudlusele vastav sulatamine

  Talvise kasutamise ajal eraldab õhksoojuspump energiat külmast välisõhust ja vabastab soojuse eluruumidesse. Välisõhu teatud tingimustes võib pumba kütterežiimis töötamise ajal õhkjahutusega soojusvahetil tekkida härmatis, mis vähendab küttejõudlust. Õhksoojuspumba sulatamine on hädavajalik süsteemi töökindluse tagamiseks. Sulatamine kulutab siiski alati energiat ja seda tuleb teha vaid siis kui vajalik ja nii kaua kui vaja.

  Standardsetes süsteemides põhineb tüüpiline sulatustsükkel taimerfunktsioonil. Thermia välisseadme sulatamine on seevastu automaatne ja vajadusest olenev. Sulatamine lülitatakse sisse ainult vajaduse korral ja vajalikuks ajaks. See minimeerib energiatarbe, mis on vajalik süsteemi välisseadme jäävabana hoidmiseks. Tulemuseks on suurem aastaringne efektiivsus.

 • Küte

  Küte

  Kõige tavalisemad Euroopa küttesüsteemid on veepõhised, st vesi transpordib soojusenergia radiaatoritesse või vesipõrandaküttesüsteemidesse. Veepõhise jaotussüsteemi väljundtemperatuur on põrandakütte puhul tavaliselt 30–35 °C ja radiaatorite puhul 45–55 °C. Thermia soojuspumbad pakuvad väikese süsinikuheitega alternatiivi moodsate hoonete traditsioonilistele kateldele, olenemata sellest, kas tegemist on uusehitise või remondiobjektiga ja milline on küttesüsteemis nõutav temperatuur.

 • Basseini kütmine

  Basseini kütmine

  Thermia Athena saab lihtsasti täiendada nii, et see saaks aasta ringi kütta teie basseini. Nii saate basseini nautida aasta ringi ja vähendada oluliselt selle kütmise kulusid.

 • Thermia Online

  Thermia Online

  Rakendusprogrammi Thermia Online abil saab kontrollida küttesüsteemi nõuetekohast töötamist, vähendada puhkusel viibimise ajaks maja ruumitemperatuuri või saada sõnumeid, kui peaks ilmnema midagi ootamatut. Meie veebipõhine süsteem annab paigaldajate käsutusse kõikehõlmavad diagnostilised andmed, võimaldab neil kiiresti reageerida teavitustele või vaadata reaalajas andmeid süsteemi töötamise kohta.

  Sisseehitatud onlainfunktsioon on aruka juhtimissüsteemi osa. Rakendusprogramm Thermia Online on saadaval nii Androidi kui iPhone’i jaoks.

 • Skandinaavialiku vastupidavuse ja funktsionaalsuse kvintessents

  Skandinaavialiku vastupidavuse ja funktsionaalsuse kvintessents

  Thermia soojuspumpasid testitakse ühes Euroopa kõige karmimas kliimas. Rootsi talved võivad olla ekstreemsed. Kõige külmem kuu on tavaliselt veebruar, mil temperatuur on püsivalt alla nulli, ja kütmine on hädavajalik septembrist maini. Athenat on edukalt testitud külmas Põhjamaa kliimas ja sellel on palju erinevaid funktsioone, et tagada sulle kodus ideaalne mugavus pikkade aastate jooksul.

Kas teadsite, et...

Kas teadsite, et...

Kliima kaitsmine algab kodust

Õhk- ja maasoojuspumbad on võimelised vähendama maja CO2-heitkoguseid kuni 75% ja andma teie individuaalse panuse, et Euroopas kasutataks 2030. aastal 32% taastuvaid energiaallikaid.

Kontakt

Kui teil on küsimusi, võtke meiega ühendust

Kirjutage meile

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Thermia partner Eestis

Airwave OÜ

Airwave OÜ

+372 6 000 970