Thermia Calibra Eco paneb paika uue keskkonnaalase võrdlusaluse

Thermia Calibra Eco paneb paika uue keskkonnaalase võrdlusaluse

Thermia on olnud soojuspumpade tehnoloogia teerajaja alates soojuspumpade turule sisenemisest aastal 1973. Thermia on nüüd oma kogemuste põhjal teinud maailma kõige rohelisema ja keskkonnahoidlikuma soojuspumba.

Maasoojuspumbad on ühed kõige tõhusamatest energiaallikatest hoonete kütmisel, jahutamisel ja sooja veega varustamisel. Nüüd on Thermia oma Thermia Calibra Ecoga saavutanud taas uue jõudlustaseme. Selle GWP* (globaalset soojenemist põhjustav potentsiaal) on 628 kg, mis on enam kui poole väiksem sarnaste soojuspumpadega võrreldes. See arendus kujutab endast suurt sammu kestlikuma tuleviku poole.

„Alates Thermia asutamisest ligi sada aastat tagasi on meie edu aluseks olnud võime pidevalt uuendada. Calibra Eco on uusim murranguline saavutus soojuspumpade tehnoloogias ja me oleme uhked, et oleme taas teerajajad. See on maailmas esimene ja ainus maasoojuspump, mille keskkonnatoime (madal GWP*) vastab peagi vastu võetavatele ELi normidele,” selgitas Thermia edasimüüja Airwave OÜ peadirektor Urmas Malmet. „Äärmiselt vähese keskkonnamõjuga uus soojuspump on kasulik praegu meile ja ka tulevastele põlvkondadele. Saame mugavalt elada ja säästa raha energiakuludelt ning meie lapsed saavad veel palju põlvkondi kasu selle positiivsest keskkonnamõjust.”

GWP on Global Warming Potential ehk globaalset soojenemist põhjustav potentsiaal, mis on tänapäeval kõige täpsem viis keskkonnamõju taseme hindamiseks. Seda määratletakse CO2 või CO2 ekvivalentide kilogrammides. Tänu oma ainulaadsele ehitusele vajab Calibra Eco vähem külmaainet kui teised soojuspumbad. Selle tulemusel saavutab see ületamatult madala CO2 ekvivalendi.

Thermia Calibra Eco on inverteriga maasoojuspump võimsusega 2–16 kW. Seetõttu sobib Calibra Eco ideaalselt uutesse energiatõhusatesse majadesse ja samuti olemasolevatesse renoveeritavatesse hoonetesse.

Soojuspumbas kasutatav invertertehnoloogia annab väljapaistvaid tulemusi: „Uue keskkonnahoidliku tehnoloogia ja väljapaistva jõudlusega uus soojuspump Calibra Eco on kõigile majaomanikele tavapäraste küttelahenduste ideaalne alternatiiv. Maksimaalse jõudluse juures võib see genereerida kuni kuus korda rohkem energiat, kui see maast saab. Maailmas on väga vähe sellise jõudlusega võrdseid energialahendusi. See tähendab, et me ei pidanud kestlikkuse nimel jõudlust ohverdama. Eco pakub laialdast huvi Euroopa peredele, kes nõuavad usaldusväärsust ja tõhusust oma kodu kütmisel, kuid samal ajal tahavad ka vähendada oma keskkonnamõju,” märkis Airwave OÜ kaubamärgi juht Toomas Kibus.

Thermia Calibra Eco pakub kõige kiiremat ja kulutasuvamat sooja vee tootmist oma segmendis. Majapidamisele ja perele tähendab see rohkelt sooja vett, mida saab kiiremini ja tunduvalt väiksemate kuludega. Sisseehitatud veepaagiga Calibra Eco annab 260 liitrit sooja vett. Igapäevasel kasutamisel tähendab see, et hommikuti ja õhtuti ei tekita sooja vee tippnõudluse rahuldamine probleeme. Kõigele lisaks on Thermia Calibra Eco saadaval ka kaksikversioonis koos spetsiaalse soojaveepaagiga MBH Calibra, mis annab veel 200 või 300 liitrit vett.

„Rootsis on juba enamikus hoonetes soojuspumbad. Nende kogemustele toetudes on meil nüüd Eestis võimalus kasutada parimat keskkonnahoidlikku tehnoloogiat suuremal arvul hoonetes, et saaksime anda veel suurema panuse CO2 heite vähendamiseks,” lisas Urmas Malmet Airwave OÜst.

Thermia Calibra Eco on saadaval alates 1. veebruarist 2021. Sertifitseeritud Thermia paigaldajad aitavad määrata kindlaks sobiva Calibra Eco versiooni ja teevad teie majapidamise võimalike säästude arvutused.

* Globaalse soojenemise potentsiaal (inglise keeles Global Warming Potential, GWP) on väärtus, mis näitab üksiku kasvuhoonegaasi poolt atmosfääri seotava soojuse hulka võrreldes sama koguse süsinikdioksiidiga (CO2), mis on võrdlusgaas ja mille GWP on 1. Mida madalam on GWP, seda keskkonnahoidlikum on külmaaine.

** Calibra Ecos kasutatav külmaaine on R452B – madala GWP-väärtusega külmaaine, millel on väga hea energia ülekandmise võime ja mis on täielikult kooskõlas Euroopa keskkonnapoliitikaga (1. jaanuari 2015. aasta F-gaasi määrus).

 

Kontakt

Kui teil on küsimusi, võtke meiega ühendust

Kirjutage meile

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Thermia partner Eestis

Airwave OÜ

Airwave OÜ

+372 6 000 970